FSDFS

IEEE FIRAT Öğrenci Kolu , IEEE’nin toplam 80 ülkede kurulmuş olan 1300′den fazla öğrenci kolundan bir tanesidir. IEEE FIRAT sırasıyla, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’dan oluşan IEEE8. Bölge‘ye, IEEE Türkiye Şubesine‘ne ve Fırat Üniversitesi’ne bağlıdır.

IEEE FIRAT Öğrenci Kolu 2001  yılında 12 kurucu üyeyle dünyanın en büyük teknik örgütü olan IEEE ‘nin 1150 öğrenci kolundan biri olarak faaliyetlerine başlamıştır.IEEE FIRAT Öğrenci Kolu, etkinliklerini yerel bir bakış açısında ve küresel düşünerek gerçekleştirmektedir. Bütün çalışmalarımızı sürekli ve düzenli kılmak en önemli amaçlarımızdandır. Aynı biçimde etkinliklerin üyelerinin kişisel gelişimlerinde yararlı olması da bir diğer amacıdır.

Tüm bölümlerden öğrencilerin oluşturduğu dinamik kadrosuyla ve her bölümden öğrencilere hitap eden etkinlikleriyle faaliyet göstermektedir.Amaçlı ve sistemli büyümeyi kendine ilke edinmiş olan IEEE FIRAT Öğrenci Kolu’ nun etkinlikleri,yerel ve uluslararası basında geniş yer almakta ve gerek IEEE FIRAT’nün çok yönlü ortamını,gerekse öğrencilerin profesyonel yeterliliklerini göstermektedir. Bugüne kadar ulusal düzeyde pek çok başarılı etkinliği düzenleme onuruna sahip olan IEEE FIRAT Öğrenci Kolu’nun sosyal sorumluluk duygusuyla gerçekleştirdiği projeler Türkiye’de var olan öğrenci kulüp ve toplulukları arasında saygın bir yer edinmemizi sağlamıştır.

Türkiye’nin her üniversitesinden yüzlerce arkadaşımız var.

Kendimizi hem akademik, hem teknik, hem de sosyal olarak bir arada geliştiriyoruz.

Her şeyin ders olmadığını biliyoruz, gerek kendi aramızda, gerek okulumuzla, gerek Ankara’nın diğer kollarıyla beraber eğleniyoruz.

Her yıl yaptığımız onlarca etkinlik ile FIRAT Üniversitesi’nin en aktif kulüplerinden biriyiz.