kibris-rentacar-sikca-sorulanlar

IEEE’nin açılımı nedir?
Eskiden her ne kadar Elektrik Elektronik Mühendisliği Topluluğu olarak anılsa da şu an kimileri Institute of Engineering & Everyone Else derken, halihazırda bir açılımı kullanılmamakta herkese hitap etmektedir.

IEEE FIRAT tam olarak ne iş yapar?
19 alt birimiyle her öğrenciye hitap eden IEEE FIRAT, teknik alt birimleri aracılığıyla teknik projeler(robot yapımı), mobil uygulama,web sitesi, oyun vs.) geliştirip,eğitimler(programlama dilleri,robot yapımı) verirken, proje grupları aracılığıyla kariyer,girişimcilik ar-ge sosyal sorumluluk teknoloji gibi konularda etkinlikler ve projeler gerçekleştirir. Bunları da komitelerin sponsorluk,tanıtım ,tasarım gibi destekleriyle daha fazla kitleye ulaştırarak başarılı işler ortaya koyar.
IEEE nasıl okunur?
Başlangıçta herkesin i-e-e-e dediği bazıların iğeeeeee de dediği IEEE ay-tripıl-i diye okunur.
Topluluğa girmek için mühendislik okumam şart mı?
Tabii ki hayır, isteyen herkes topluluğumuza katılabilir.
IEEE’de bana göre birşey var mı?
Topluluk her öğrenciye hitap etmektedir. IEEE FIRAT, herkesin kendinden bir şey bulabileceği, 12 farklı alt birimiyle her konuya değinen bir topluluktur.
IEEE FIRAT’ta robot yapabiliyor muyuz?
Elbette. Alt birimlerimizden biri olan Robotik ve Otomasyon Teknik Alt Birimi’nde bu konuda pek çok proje yürütülmekte, aynı zamanda eğitimler verilmektedir.
IEEE FIRAT’ta kendimi nasıl geliştirebilirim?
IEEE FIRAT, tam anlamıyla kişisel gelişimin merkezidir. Kendini teknik alt birimlerle, teknik açıdan geliştirirken proje gruplarında iş bitiricilik, takım olma, proje yürütme, yaratıcı düşünme gibi konularda gelişirsin, bu da yetmezmiş gibi komiteler sayesinde kurumsal gelişim,aynı anda birden fazla işle uğraşma , kriz yönetimi konularında da gelişirsin.
IEEE FIRAT’ta olmak bana ne katar?
Bu sorunun cevabının bir kısmı “IEEE FIRAT’ta kendimi nasıl geliştirebilirim?” sorusunda var belki ama kişisel gelişimin dışında bu topluluk sıcak kanlı ortamıyla dostluk, arkadaşlık , aile olma ,iş yaparken eğlenebilme gibi insani değerler açısından üyelerine tahmin edemeyeceğiniz kadar çok katkı yapmaktadır.
IEEE FIRAT Elektrik-Elektronik Mühendisleri için mi sadece?
Tabii ki hayır. Her mühendisin kendini geliştirebileceği, bir şeyler öğrenebileceği, kendinden bir şeyler katarak projeler geliştirebileceği bir yerdir IEEE FIRAT. Sadece mühendisler değil herkes için yer var burada.
Komiteler sadece mühendislere mi yönelik?
Hayır. Teknik anlamda kendini geliştirmek isteyen her insanın bir şeyler öğrenip projelere katkı sağlayabileceği, kendine bir şeyler katabileceği bir yerdir IEEE FIRAT.
Etkinlikleriniz ücretli mi?
Hayır. Topluluğumuz kar amacı gütmez.Etkinliklerimiz tamamiyle ücretsiz ve herkese açıktır.
IEEE FIRAT’ta katılmak için ne yapmam gerekiyor?
Sene başında gerçekleştirilen 2 tanışma toplantısında topluluğumuza katılabilirsiniz.Kaçırdınız mı? Komite tanışma toplantılarına katılarak topluluğumuza katılabilirsiniz. Kaçırdınız mı? Etkinliklerimize katılarak topluluğumuza katılabilirsiniz.Kaçırdınız mı? Sosyal medyadan veya sitemizden bize ulaşarak topluluğumuza katılabilirsiniz. Fark edeceğiniz üzere istediğiniz her an topluluğumuzun kapıları size açıktır.
IEEE FIRAT çok fazla zamanımı alır mı?
IEEE FIRAT ,siz ne kadar zamanınızı almasını istiyorsanız o kadar zamanınızı alır. Toplulukta ne kadar yer alacağınız tamamiyle sizin kararınıza kalmıştır.
Neden IEEE FIRAT ta başka bir topluluk değil?
IEEE FIRAT , Dünyanın en büyük teknolojik kuruluşu olan IEEE’nin 1300ü aşkın öğrenci topluluğunun, Türkiye’de 50’yi aşkın üniversitede bulunan öğrenci topluluklarının önde gelenlerinden biridir.Geniş ailesi , sıcakkanlı insanları, vazgeçilmeyecek dostluklarıyla ve her noktaya erişen alt birimleri ile farkını ortaya koymaktadır.